Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Velká česká jízda. Góly sázeli Pastrňák, Kubalík, Chytil i Faksa

Pět gólů z holí čtyř českých střelců. Parádní bilance středečního večera v NHL. David Pastrňák rozhodl svou 43. trefou v sezoně po asistenci Davida Krejčího o vítězství Bostonu v Edmontonu 2:1 v prodloužení a v čele tabulky střelců se dotáhl na vedoucího Austona Matthewse z Toronta. Dvakrát se trefil Dominik Kubalík, jednou Filip Chytil i Radek Faksa.

David Pastrňák slaví vítězný gól
zdroj: ČTK/AP

Edmonton - Boston 1:2 v prodloužení

Lídr NHL Boston zvítězil počtvrté v řadě a soutěž vede o tři body před Tampou Bay. Vítězný gól vstřelil Pastrňák v čase 61:14, když využil samostatný únik, do kterého ho vyslal přihrávkou z obranného pásma Krejčí. "Torey Krug výborně ubránil dva na jednoho, David Krejčí získal puk a vyslal mě do úniku. Gólman mi zkusil vypíchnout puk holí a já se trefil mezi jeho nohy," popsal rozhodující moment Pastrňák, který se podílel i na vedoucí brance Patrice Bergerona v deváté minutě.

Podívejte se na vítězný Pastrňákův gól:

Nejproduktivnější hráč ligy Draisaitl se neprosadil po pěti zápasech, ve kterých zapsal 12 bodů, a Edmonton prohrál druhý z pěti zápasů bez zraněného Connora McDavida. "Věděli jsme, že kvůli zraněním Edmonton nasadí spoustu hráčů z nižší soutěže, proto jsme byli připraveni na houževnatého soupeře," prohlásil Pastrňák.

"V této hale je to vždycky tvrdá bitva a je dobře, že jsme ji dnes hlavně díky ubráněným přesilovkám a Tuukkovi (brankáři Raskovi) zvládli," dodal český kanonýr, který mohl rozhodnout zápas ještě před nastavením, ale v 57. minutě trefil tyč.

Chicago - NY Rangers 3:6

Dvakrát skóroval Dominik Kubalík z Chicaga, který si s 25 góly upevnil pozici nejlepšího kanonýra mezi nováčky NHL, ale k vítězství nepomohl. Blackhawks podlehli doma New York Rangers 3:6 a připsali si sedmou prohru z posledních osmi zápasů.

Skóre zápasu v Chicagu otevřel ve druhé minutě po povedeném průniku Filip Chytil, který se bodově prosadil po pěti zápasech. O vyrovnání se na začátku druhé třetiny postaral střelou bez přípravy Kubalík. Čtyřiadvacetiletý plzeňský rodák si v gólově bohaté třetí třetině připsal ještě jednu trefu, když po individuální akci snížil na 2:3. V sedmigólovém závěrečném dějství se pětkrát prosadili hostující Rangers a z Chicaga si odvezli výhru.

"Byl to kolaps, podívejte se na jejich góly. Dostali se do spousty šancí a pětkrát se prosadili. Abych zabránil jejich gólům, musel bych předvést extra zákrok, ale to se mi nepovedlo. Byla to špatná třetina," komentoval třetí část brankář Chicaga Robin Lehner.

Dallas - Arizona 3:2

Prosadil se také Radek Faksa, jenž pomohl Dallasu gólem k výhře 3:2 nad Arizonou. V 37. minutě v přesilové hře získal svému týmu vedení. Arizona v utkání dvakrát vyrovnala, ale v čase 51:38 rozhodl zápas ve prospěch Stars Jamie Oleksiak.

Výtečný Faksův bekhend:

"Měl jsem dost času na ose hřiště a viděl jsem, že je před brankou dost spoluhráčů, tak jsem vystřelil a doufal, že se puk od někoho odrazí a skončí v bráně. Nakonec to byl čistý průstřel. Je příjemné se zase prosadit," uvedl Oleksiak.

Dallas potvrdil, že na Coyotes v domácím prostředí umí, porazil je už potřinácté v řadě. Velký podíl na výhře měl brankář Ben Bishop, který kryl 39 střel. Stars se díky dvěma bodům dotáhli na St. Louis v čele Západní konference.

Colorado - NY Islanders 3:1

Z výhry se při debutu v NHL radoval útočník Martin Kaut z Colorada, které zdolalo New York Islanders 3:1. Pardubický odchovanec se představil na pravém křídle třetí formace Avalanche po boku Pierra-Édouarda Bellemarea a Matta Nieta. Na ledě strávil sedm minut a 47 sekund. V 37. minutě byl dokonce blízko premiérového gólu, ale jeho teč pouze lízla tyčku branky Islanders.

Gólman Pavel Francouz k vítězství Colorada přispěl 27 úspěšnými zákroky. O čisté konto přišel 134 sekund před koncem, kdy jej překonal Brock Nelson. Islanders uzavřeli nepovedenou čtyřzápasovou venkovní sérii, v níž při skóre 2:11 nezískali ani bod.

Výsledky NHL

Chicago - NY Rangers 3:6 (0:1, 1:0, 2:5)

Branky: 23. a 47. D. Kubalík, 52. Caggiula - 2. Chytil, 43. Bučněvič, 45. R. Strome, 49. Kreider, 50. Panarin, 54. Zibanejad. Střely na branku: 40:41. Diváci: 21 573. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Kreider (oba Rangers), 3. D. Kubalík (Chicago).

Edmonton - Boston 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 44. Gagner - 9. Bergeron (Pastrňák), 62. Pastrňák (Krejčí). Střely na branku: 29:34. Diváci: 17 804. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Bear (oba Edmonton), 3. Pastrňák (Boston).

Dallas - Arizona 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky: 3. Perry, 37. Faksa, 52. Oleksiak - 33. T. Hall, 39. Fischer. Střely na branku: 33:41. Diváci: 18 227. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Perry (oba Dallas), 3. Hill (Arizona).

Anaheim - Florida 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 17. M. Jones - 20. Barkov, 31. Trocheck, 35. Saarela, 58. Weegar. Střely na branku: 36:32. Diváci: 15 716. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij (Florida), 2. M. Jones (Anaheim), 3. Saarela (Florida).

Colorado - NY Islanders 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 10. Donskoi, 21. Burakovsky, 48. Landeskog - 58. B. Nelson. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18 011. Pavel Francouz odchytal za Colorado celý zápas, inkasoval jednou z 28 střel a úspěšnost zákroků měl 96,4 procenta. Hvězdy zápasu: 1. Makar, 2. Donskoi, 3. Francouz (všichni Colorado).

Vancouver - Minnesota 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 42. a 45. J. T. Miller, 22. Beagle - 56. a rozhodující sam. nájezd Galchenyuk, 2. Fiala, 34. Kunin. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18 871. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller, 2. Q. Hughes (oba Vancouver) 3. Zuccarello (Minnesota).