Voráček s Frkem skórovali, Mrázek pustil jen gól a vychytal výhru

ČTK ČTK
19. 2. 2020 6:52
Útočník Jakub Voráček přispěl v NHL gólem a asistencí k výhře Philadelphie 5:1 nad Columbusem. Skóroval i Martin Frk, který podlehl s Los Angeles ve Winnipegu 3:6.
Petr Mrázek (Carolina Hurricanes)
Petr Mrázek (Carolina Hurricanes) | Foto: Reuters

Petr Mrázek chytil 28 střel a dovedl Carolinu k vítězství 4:1 v Nashvillu. Auston Matthews z Toronta vstřelil 43. gól v sezoně a v čele tabulky střelců se osamostatnil od Davida Pastrňáka.

Voráček asistoval nejdříve u gólu Seana Couturiera, který z úniku zvýšil v páté minutě na 2:0. Kladenský odchovanec se zapsal mezi střelce v 51. minutě. Travis Konecny mu v přesilové hře poslal puk přes brankoviště na pravou stranu a český útočník z ostrého úhlu zpečetil výhru Philadelphie. Voráček skóroval poprvé od konce ledna. Flyers stačilo na pět branek jen patnáct střel.

Los Angeles od 35. sekundy vedlo, ale v rozmezí 34. až 39. minuty třikrát inkasovalo. Na začátku třetí třetiny snížil Frk na 2:3. Český útočník se dostal k odraženému puku od zadního mantinelu a pohotově ho zasunul u pravé tyčky do prázdné branky. Frk, který byl do hlavního týmu povolaný před týdnem, si připsal čtvrtou trefu v sezoně. Winnipeg ale brzy kontroval a po dalším snížení hostů uzavřel skóre dvěma góly v posledních třech minutách.

Mrázek inkasoval jediný gól po 48 sekundách druhé třetiny, kdy vyrovnal Ryan Johansen. Carolina při této situaci zkoušela trenérskou výzvu a reklamovala, že stínící Viktor Arvidsson znemožnil českému brankáři lépe zasáhnout, ale bez úspěchu. S Hurricanes gól neotřásl a v polovině utkání už vedli 3:1. U třetí trefy si připsal asistenci Martin Nečas, jehož průnik zakončil Nino Niederreiter.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Columbus 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky: 4. K. Hayes, 5. Couturier (Voráček), 33. P. Myers, 44. Konecny, 51. Voráček - 38. Bjorkstrand. Střely na branku: 15:29. Diváci: 18.273. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Giroux, 3. Hart (všichni Philadelphia).

Pittsburgh - Toronto 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)

Branky: 12. Rust, 18. Angello, 23. Zucker, 28. Crosby, 33. Blugers - 37. Matthews, 39. Clifford. Střely na branku: 24:36. Diváci: 18.466. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Rust, 3. Angello (všichni Pittsburgh).

Detroit - Montreal 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)

Branky: 46. a 55. Athanasiou, 22. Fabbri, 51. Green - 6. N. Thompson, 17. Petry, 33. Suzuki. Střely na branku: 25:22. Diváci: 18.947. Hvězdy zápasu: 1. Athanasiou, 2. Mantha (oba Detroit), 3. Suzuki (Montreal).

Ottawa - Buffalo 7:4 (4:2, 1:2, 2:0)

Branky: 16. a 18. Anisimov, 29. a 53. Pageau, 15. Naměstnikov, 16. Batherson, 60. Duclair - 3. a 11. Montour, 23. Okposo, 34. Olofsson. Střely na branku: 40:27. Diváci: 15.040. Hvězdy zápasu: 1. Pageau, 2. Anisimov, 3. C. Anderson (všichni Ottawa).

St. Louis - New Jersey 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 30. a 46. Barbašev, 55. Schwartz. Střely na branku: 39:17. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Barbašev, 2. Binnington, 3. Schwartz (všichni St. Louis).

Nashville - Carolina 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky: 21. Johansen - 4. J. Staal, 24. Svečnikov, 29. Niederreiter (Nečas), 45. Aho. Střely na branku: 29:30. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval jeden gól z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 96,55 procent. Diváci: 17.204. Hvězdy zápasu: 1. Svečnikov, 2. Williams (oba Carolina), 3. Johansen (Nashville).

Winnipeg - Los Angeles 6:3 (0:1, 3:0, 3:2)

Branky: 39. a 59. Wheeler, 34 Harkins, 38. Appleton, 46. Ehlers, 58. Laine - 1. a 56. D. Brown, 42. Frk. Střely na branku: 35:34. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Scheifele, 3. Wheeler (všichni Winnipeg).